Bulgaristan Üniversiteleri Mimarlık

mimarlik bulgaristanda egitim

Teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesi kendi dalında çığır açacak duruma gelmesi birçok gencimiz için ümit kapısı olması yani bu dalda nasıl bir ilerleme kaydetmeleri ve bu yolda ilerlemek istemelerine birçok kez karşılaşabiliyoruz bu dönem içinde. Büyük üniversiteler arasında olan ve adını sıkça duyurduğumuz bu üniversitede bilgisayar mühendisliği bölümü açıldığını duymuştuk. Bu bölüm için teknoloji fakültesinde çok sınıf bulunabiliyor. İnşaat mühendisliği önü açık ve geleceği olan bir meslek hele ki bu mesleği Bulgaristanda eğitim mimarlık da bilgisayarın mühendisliği ve teknolojinin en çok kullanıldığı ve profesörlerin sayısı dünyaya nazaran en çok bulunduğu okulda bu bölümü okumak da ayrı bir iş imkânı ve gelecek sağlıyor bize.

Mühendislik zor bir meslek grubu iken teknolojinin harikası olan bilgisayar mühendisliği ile birleşince zor gibi gözüken ama yeniliklere ve eğlenceye açık bir meslek grubunda hayallerimizi gerçekleştirmek istemez misiniz? Bulgaristanda eğitim mimarlık ve inşaat mühendisliği kendine ait sınıf ve profesör doçent ve uzman eğitmeleri ile sadece sınıflarda değil bir çok uydu merkezine gidip geziler düzenleyip hem ders işleme hem de uygulamalı öğrenme açısından imkân bulabiliyorsunuz. Bu üniversitede başka üniversitelerden farklı kılan ve size bu fırsatı sunan farkındalık ise uydu merkezlerine gidebilmemiz arkadaşlarınız ile beraber hiçbir masraf yapmadan gidip görebilmektir.

Bizim ülkemizde puandan ve KPSS gibi bir şar aradığından kimisi bu bölümü okuyamıyor kimisi de okuduğu bölümde iş bulamıyor. Bulgaristanda eğitim taban puansız olması hem de ÖSYM gibi bir engelin olmaması sizler için çok ideal ve ekonomik açıdan da çok kolay hal aldı. Bulgaristanda eğitim mimarlık ve inşaat mühendisliği gibi fakültelere girmek gibi hayallerinizin peşinden bir defa değil iki defa koşuyorsunuz çünkü hem hayal ettiğiniz mesleği okuyorsunuz hem de yurt dışın da okul okuma hayallerinizi de gerçekleştire biliyorsunuz. Mühendislil bölümleri içindeki bütün terimler İngilizce olduğundan burada dil öğrenmek için ayrı bir ek ücret ödemeyeceksiniz ve iki lisan birden öğreneceksiniz.