Bulgaristan Üniversiteleri Öğrenci Yorumları

ogrenci yorumlari bulgaristanda egitim

Ülkemizde hemen hemen her şehirde bulunan üniversiteler de eğitim ve öğretim görmek mümkün ve fakülte sayısı çok olduğundan dolayı herkes istediği bölümü seçebiliyor. Bulgaristanda eğitim öğrenci yorumları olumludur ve bizim ülkemizden farklı olarak ÖSYM puanı aramadan herkese açık kapı bırakan ve bu kapıdan birçok ülkeden öğrenci ye ev sahipliği yapan bu ülkede senelerden bu yana çok sayıda mezun verdi. Bu üniversite birçok fakülte bulunmaktadır. Bu fakülteler kendi araların da her katta ayrı bir bölüme sahiptir. Fakültelerimiz de teknolojinin her imkân sağlanmıştır ve hiçbir eksiklik ve noksanlık yoktur. Bu üniversite bölümlerinden okuyanların çeşitli ülkeler ile antlaşmalarının olmasından dolayı eğitimin doktora kısımlarının başka ülkelerde yapmak mümkündür.

Bulgaristanda eğitim üniversitelerinin başlıca bölümleri şunlardır;

  1. Hukuk fakültesi
  2. Bilgisayar ve teknoloji fakültesi
  3. Makine mühendisliği fakültesi
  4. Elektrik ve elektronik mühendisliği fakültesi
  5. Tıp fakültesi
  6. Eczacılık fakültesi
  7. Gıda teknolojisi fakültesi
  8. Ziraat ve tarım mühendisliği fakültesi
  9. Mimarlık fakültesi
  10. Spor ve beden eğitimi fakültesi

Gibi birçok fakülteden oluşan ve bu üniversiteler de profesör ve doçentlere eşlik eden uzman kadrosu ile biz gençleri bilinçlendiren ve bizlere yardımcı olabilen bu üniversite de eğitim imkânı sunan ve sizlerin her dönem de yanınız da olan üniversite de okumanın hazzına doyum olmayacaktır.

Plovdiv yaşam şekli ve kültürel yapısı ile bizler ile hemen hemen aynı seviye de ilerleyen ekonomik açıdan da bizlerden daha uygun fiyatlar ile karşılaşabileceğimiz bu üniversite de okumak eğitim ve öğretimlerinizi bura da tamamlıyı kim istemez değil mi? Bulgaristanda eğitim öğrenci yorumların çoğunluğu olumludur ve öğrenciler diyor ki, puanların az olması ve burada alınan diplomanızın her yer de kullanabilmenin imkanı sizlerin ilk tercihleri olmasının yanı sıra sizlere özel bir muamele yapılması ve sizler ile ilgilenilmesi hoşunuza gitmez mi? Bu imkanlar dahilin de okuyan ve bizlere yardımcı olan sizlerden önceki gençlerden almış olduğumuz bilgilere dayanarak burada okumanın çok güzel ve imkanları zorlamadan psikolojinizi etkilemeden yurt dışında eğitim ve öğretim görebiliyorsunuz ve hayatı güzel yaşıyorsunuz.